Åkte iväg på kalas, blev ev toppendag!
Dom härjade på & hade så kul så Malte visste inte vilket ben han skulle stå på, rullade & tokade sej som jag vet inte vad
inte ens kameran hängde med i farten.
Fika!!
& till mej hade mamma bakat en cocospaj med blåbär, ljuvlig
Så gick Märta iväg, in i rummet & vi förstog vad som komma skulle, jag smög bakom & visst! upp i soffan & leva rövare! ni skulle bara se så hon tokade sej!
Kameran hade inte heller här en chans att hänga med
Att pussa Malte är lekamen för själen
Vid hemgång hade Märta intagit sin plats under bordet & hade gärna stannat kvar en stund!
tokfian vår
En lille promenad när vi kom hem, men halt som sjutton, så den blev just
bara en "lille"
Alla har ätit utom jag, så nu är det min tur, äter & läser en novell samtidigt tror jag
sedan är det dax för tv mys på golvsängen
Kram på er
wiolettan
9 mars 2013 09:17
Ojoj, vilken fart och fläkt. Jag har suttit och njutit av dina härlig bilder.
Det är inte bara att de är så fina och levande, det är också så mycket värme i dom.
Vilken härlig paj du fick, den ser då så god ut.
Katterna, helt underbart. Tack, tack.
Varm kram!
http://wiolettan.bloggplatsen.se
Lena
9 mars 2013 12:27
Tack♥ ja vi älskar våra 4 benta & såklart våra 2 benta! :)) vi är inga mäniskor som skriker & går på, vi pratar med våra vovvar♥ det enda vi gör för mycket kanske? ;) är att kramas hi hi...♥
Jag vill ha harmoni i mitt hem & vet att den finns här...
Hoppas ni åxå har samma fina sol som oss! :))
Kram kram♥
paloma
9 mars 2013 11:49
Hahaha vad de busar!
Lena!! vilken paj din mamma gjorde till dig! gud så gott! blir alldeles suktad här. mums..
vi bakade en kaka i går med med choklad sås. tar den till mellon i kväll. Kolla min sida skall du få se på en fin fralla! en sådan skulle ni ha. varje gång jag passerar den tänker jag på dig och dina fina vovvar.hade jag haft råd skulle jag köpt den och fraktat den till dig! hejjar på yihio och hoffsten i dag. kram
http://www.nattstad.se/Glamourwomen
Lena
9 mars 2013 12:24
Owaw Owaw!! jag kollade in hos dej innan jag svarade här, DEN SKULLE JAG VERKLIGEN VILJA HA!!!! helt underbar!! hi hi... undra vart dom köpt den???
Ja ju mer jag hört Yihios låt eller hur man skriver, så är den faktiskt bäst!! men tätt föld av Ulrik Munter!! & ok, Louise Hoffsten som trea :))
Här ska åxå ätas gott, en spännande kväll!
Kram kram♥
paloma
10 mars 2013 12:52
Visst var den fin? tror gubben i huset har gjutit den själv! den är helt underbar! skall fråga om han kanske kan göra en mindre version till er? men den är ju så fin att ha på tomten! och för er passar det ju helt suveränt.
Ja ha robin vann :( det var så där tyckte jag..men låten växer ju..Ulrik munther var faktiskt bra tyckte jag! men bäst var ju YOHIO. Säger lillan han heter.. haha jag säger alltid fel! inte lätt med japanska.. kram
http://www.nattstad.se/Glamourwomen
Lena
10 mars 2013 23:07
Aha... på de viset, då antar jag att den är rackarns tung åxå ;)
Ja Robin ja, gillade honom genom hela Idol, han är jätteduktig sångare, bara det att jag inte gillade låten jätte mycket, det är en tekniskt svår låt som han gör kanon & kul för honom! & det blir nog bra så! :))
Svårt med utalen ha ha men jag tror jag säjer rätt i alla fall fniss.. ;)
Kram kram♥