Posar så fint
Älskade Märta hjärtat
Älskade Malte hjärtat
Älskade & saknade Petrus hjärtat
I ugnen puttrar en potatisgratäng, ena sonen kommer hem, ska pyssla med sin bil i verkstan & äta med oss
Jag pysslar på med dockorna & så väntar jag på Gladiatorerna, gillar tävlings program
Inga långpromenader idag heller, blåst, snöbyar & kallt...
Kram & fin freda kväll på er!
Lena
11 januari 2013 23:05
Tack!! :))
Kram kram♥
KIkkan
11 januari 2013 17:45
Hälsningar från Skottland. Ganska kallt & mestadels regn här, men idag sken solen på fm. Kul att symaskinen Din har kommit fram.. Små lapptäcken är ju inte svårt att fixa.. Hundarna skulle nog uppskatta några, t.ex att ha i båten, husbilen etc... Ha en bra week-end. Många kramar ♥♥♥
http://kickssons.bloggplatsen.se
Lena
11 januari 2013 23:04
Tackar!! :))
Ja nu har den kommit fram! ställt den på köksbordet där jag har stor plats :)) & tack för tippset!! små täcken skulle dom nog vilja ha ;)
En kompis hade för sådär 3 år sedan ett så fint lapptäcke med på en utställning som hon lade ut & vovven fick sitta på, minns hur jag sedan tog täcket & kollade om det var hemsytt & så & de var de ;) då tänkte jag att -ett sådant ska jag åxå sy! -tror du det blivit av då? -no no no ha ha ha.. ;) men sent ska syndaren vakna! *skratt*
Kram på dej!♥ eller er!!♥ & ha så skönt med släkt & vänner!!♥
GeddFish
11 januari 2013 22:26
Åh, du gör dockor! Skulle vilja köpa. Eller säljer du inte?
Älskar dina tre hundar på dina fina foton, för de finns ju, två jordänglar och en himlaängel. Om man så säger. Det låter väl fint?
Min man är en ängel och fåniga jag, har börjat prata med honom. Känns bättre då. Du förstår mig♥
Nattakramen♥ Gerd
http://gerd-geddfish.blogspot.com
Lena
11 januari 2013 22:59
Jag förstår dej mer än du anar, eller vi förstår varandra♥ jag pratar med Petrus åxå & ibland får jag en flachback, han finns inte...???... då kommer det jobbiga... har ännu inte acepterat detta fullt ut...
Är så dålig på att göra saker på beställning, jobbigt att ha krav på axlarna ;) efterssom jag är så ombytlig i mina projekt ;) -menar du en till dej eller? kanske till ett barnbarn?
Kram fina Gerd♥
GeddFish
12 januari 2013 00:05
Nej, Lena. Jag är också ombytlig i mina projekt. Stickar strumpor när det faller mig in. Jag bara tänkte en förflugen tanke, att det vore roligt att köpa något ifrån dig, bara till mig. Nej, glöm det. Inget jag behöver.
Jag vet, att du förstår mig. Jag har anlitat någon som "ser" och fått lite budskap, så knäpp är jag.
Kram♥
http://gerd-geddfish.blogspot.com
Lena
12 januari 2013 20:08
hi hi.. en liten "unge" ska jag nog få till ;) en vacker dag någongång så dimper den kanske ner hos dej!! :))
Jag har åxå anlitat en för att få veta♥ finns inget dumt med det, bara tröst♥
Kram kram♥