Aika & Petrus =
Hem från jobbet, orkade inget annat än att stupa omkull på den välsignade golvsängen!
Får Järn dropp nästa vecka, tröttsamt att vara trött hela tiden
-men men! det är petitesser! det finns dom som har det mycket mycket värre!!...
Tandläkarundersökning idag åxå, UA! vilken lycka!!
ska bara dit i morrn bitti & justera min sov bett skena, den skavde visst sa tandis, inget jag märkt iof.
Nu ska jag kojsa!
Natti natti!
optimist
21 september 2011 16:49
Förstår att du är trött då du har järnbrist. Fint att det går att rätta till. Nyttigt att läsa din positiva inställning.
Tandläkaren är också bra att ha, fast jag tycker att de är i överkant dyra.
Härlig bild på hunden och katten. Förvånar mig varje gång hur du kan få så fina bilder på dina fyrfota vänner. Du har verkligen gjort dom till modeller, de sitter så fint.
Kram.
http://optimist.bloggplatsen.se
Lena
22 september 2011 23:52
Uch ja, finns så mycket i vår värld som är hemskt, svält & våld, sjukdom osv. så lite trötthet är i jämförelse inte alls så farligt... men visst är det ändå lite lite tröttsamt ;)
Nej mina vovvar är verkligen inga duktiga "posörer" för mej inte! *skratt* det är bara turen & & att klicka i dom snabba ögonblicken, & tur! ytterst sällan dom ställer upp sej eller gör som jag vill ha ha.. ;)
Fast när Aika myser med missarna, då brukar jag kunna hinna få några bra bilder, ibland ;) för då går det ganska så lugnt till!
Kram!♥
Lena
22 september 2011 23:46
Tack snälla! det värmer!♥
Kram!♥