Direktlänk till inlägg 26 juni 2019
Märta har magsjuka... den första omgången kom efter maten vid 16.30, sedan har hon spytt 6 gånger till, stumpan liten men hon slickar i sej överbliven mat efter katterna å så, så jag blir inte orolig, även om det var länge sedan nu.
Märtas akupungtör S kom hem hit & gav det denna gången, vi satt i himlasängen & Märta bara njöt hon är en fantastisk "patient"
men det mest fantastiska är att se hur nålarna öppnar flödet i henne, så saliven rinner & hon droppar ur näsan & nyser som aldrig annars! wow säger jag bara
Varm dag, planterat lite "Bröllops mynta" som blev över efter baren efter Mojitosen, flera buntar tog jag med hem, spännande om jag får lite att överleva, mynta är ju en så gott som odödlig växt
Matat kottarna som springer efter mej när jag fyller vatten i deras skålar m.m mina underbara urtidsdjur dom vaknar redan vid lunch dagar när det är varmt för först & främst vatten, men bjuds det lite mat säger dom inte nej!
Varm kram till dej från mej, Märta & Malte
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
||||||||
3 |
4 |
5 | 6 | 7 |
8 |
9 | |||
10 |
11 | 12 | 13 |
14 |
15 |
16 |
|||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 | 23 | |||
24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | |||
|